ZAGREB: Argentina osvojila Davis Cup

Objavljeno u rubrici Sport Autor:  e-Posavina 27. Studeni, 2016. Veličina pisma smanji veličinu pisma uvečaj veličinu pisma Komentiraj
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Teniska reprezentacija Argentine osvojila je Davis Cup prvi put u historiji pobjedom u finalu nad Hrvatskom sa 3:2 u Zagrebu. Ovo je najveći uspjeh za južnoameričku selekciju u Davis Cupu, koja je nakon poraza u finalima 1981, 2006, 2008. i 2011. stigla do titule u fantastičnom i dramatičnom meču u Areni.

Veliki preokret

Hrvatska je nakon prva dva dana takmičenja u finalu 105. izdanja Davis Cupa imala prednost od 2:1 zahvaljujući pobjedama Marina Čilića nad Federicom Delbonisom, te para Čilić i Ivan Dodig nad Juanom Martinom Del Potrom i Leonardom Mayerom, dok je jedini poen Argentincima donio Del Potro trijumfom nad Ivom Karlovićem.

U prvom jučerašnjem duelu Del Potro je nakon velikog preokreta savladao Marina Čilića sa 3:2 u setovima nakon što je prvi hrvatski reket vodio sa 2:0. Meč je trajao skoro pet sati (četiri sata i 57 minuta), a divovska borba pripala je Del Potru, koji je tako izjednačio rezultat na 2:2, šokiravši domaću publiku koja je očekivala da Čilić uspješno privede posao kraju, no na njihovu žalost to se nije desilo.

Za odlučujući poen borili su se Karlović i 41. teniser svijeta Federico Delbonis, koji je pobijedio 3:0 u setovima za dva sata i 12 minuta igre.

Prvi do breaka na meču stigao je Delbonis, koji je oduzeo servis Karloviću u šestom gemu i zadržao tu prednost do kraja prvog seta za 6:3.

I drugi set je odlučen nakon jednog breaka, a ponovo je 20. teniseru svijeta Karloviću popustio servis i to u devetom gemu, te je Delbonis poveo 2:0, riješivši drugi set u svoju korist sa 6:4. Delbonis je bio bolji od Karlovića i u trećem setu, kojeg je nakon breaka u trećem i sedmom gemu dobio sa 6:2, a samim tim i meč, te na taj način kompletirao izvanredan povratak Argentinaca i donio ovoj zemlji prvi naslov pobjednika Davis Cupa.

Propuštena šansa

Na drugoj strani, 37-godišnji Karlović nije imao snage da parira razigranom Delbonisu, čija pobjeda nije dolazila nijednog trenutka u pitanje, pa je selekcija našeg zapadnog susjeda propustila priliku da osvoji drugi naslov.

Hrvatska - Argentina 2:3 (Čilić - Delbonis 6:3, 7:5, 5:7, 1:6, 6:2, Karlović - Del Potro 4:6, 7:6(6), 3:6, 5:7, Čilić/Dodig - Del Potro/Mayer 7:6(2), 7:6(4), 6:3, Čilić - Del Potro 7:6(4), 6:2, 5:7, 4:6, 3:6, Karlović - Delbonis 3:6, 4:6, 2:6).

Izvor: Oslobođenje

Pročitano 283 puta Posljednja izmjena dana: 27. Studeni, 2016.